• 20 czerwca 2024

Elektryczna strugaczka: gadżet nowoczesny czy zupełnie niepotrzebny?

Temperówka biurowa

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawiło, że strugaczka elektryczna stała się innowacyjnym elementem wyposażenia biura. Od tradycyjnych strugaczek różni się między innymi kosztami, jakie trzeba ponieść w związku z jej zakupem. W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje strugaczek, które różnią się między innymi rodzajem zasilania, a także funkcjonalnością.

Z ich pomocą można szybko zaostrzyć kredki ołówkowe, kredki zwykłe, a także kredki mające różną średnicę. Elektryczna strugaczka z pewnością zostanie doceniona przez osoby pracujące w biurze, uczniów oraz studentów kształcących się w szkołach i na uczelniach o profilu technicznym oraz plastycznym. Czy warto zdecydować się na zakup elektrycznej strugaczki?

Najważniejsze cechy elektrycznej strugaczki

Strugaczki elektryczne to narzędzia o różnym zastosowaniu. Znajdziemy takie, które przeznaczone są do strugania ołówków o standardowym rozmiarze. Mogą mieć również otwory umożliwiające struganie kredek zarówno zwykłych, jak i tych określanych mianem jumbo, których średnica jest zdecydowanie większa. W zdecydowanej większości przypadków do wykonania temperówek wykorzystuje się plastik oraz metal. Do tego dochodzi ostrze o wyjątkowej jakości, które jest odpowiednio umieszczone w strugaczce. Dzięki temu korzystanie z niej jest bezpieczne i nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ciała.

Strugaczka elektryczna

Czym są zasilane strugaczki elektryczne?

Większość strugaczek elektrycznych jest zasilana bateriami typu AA. W zdecydowanej większości przypadków niezbędne są cztery takie baterie, aby strugaczkę można było uruchomić. Dostępne są również modele, które trzeba podłączyć do zasilacza mającego moc 6V. Elektryczne strugaczki wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, dzięki którym strugaczka nie uruchomi się wówczas, gdy zbiornik na odpadki jest wysunięty. Zapewnia to bezpieczeństwo użytkownikowi, skutecznie chroniąc go przed skaleczeniem.

Dodatkowe opcje

Strugaczki elektryczne automatycznie usuwają groty, jeśli doszło do ich złamania. Są to urządzenia, w których można regulować ostrość temperowania. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z dopasowaniem strugaczki do indywidualnych, aktualnych potrzeb. Kiedy grot jest już gotowy, urządzenie automatycznie się wyłączy. W związku z tym nie należy obawiać się zniszczenia ołówka czy kredki. UWAGA: strugaczka elektryczna nie może pracować dłużej niż trzy minuty.

Czy temperówka elektryczna przyda się w domu oraz szkole?

Jak się okazuje, strugaczki elektryczne to urządzenia sprawdzające się nie tylko w biurze. Decydując się na ich użytkowanie, należy pamiętać o odpowiednim zasilaniu. W gospodarstwie domowym dobrze sprawdzą się modele większe. W przypadku strugaczek elektrycznych dla dzieci lepiej postawić na mniejszy model. Sprawdzi się również rozwiązanie polegające na przygotowywaniu kredek i ołówków w domu, a zabieranie do szkoły tradycyjnej temperówki niewielkich rozmiarów na wypadek, gdyby trzeba było coś na szybko zastrugać. O funkcjonalności temperówek elektrycznych z pewnością nie trzeba mówić.Zobacz ofertę strugaczek na alibiuro.pl >>

Share :

Może Cię zainteresować