• 14 lipca 2024

Drukarka mobilna - jak wybrać najlepszą drukarkę do laptopa?

Przenośna drukarka

Nowoczesne drukarki mobilne umożliwiają drukowanie dokumentów w każdym miejscu - na podróż czy delegacji służbowej. Dostępne na rynku modele różnią się między sobą przede wszystkim specyfikacją oraz dodatkowymi funkcjami. Zapoznanie się z najpopularniejszymi modelami drukarek mobilny, pozwala na wybranie najbardziej optymalnego modelu.

Na w samym początku warto się przede wszystkim zastanowić w jakich sytuacjach będziemy korzystać z drukarki mobilnej. Drukarki przenośne są bardzo często wykorzystywane podczas pracy fotografów, a także są popularne spośród handlowców projektantów, architektów i wszystkich tych osób, którym zdarza się pracować poza biurem.

Popularność drukarek mobilnych wynika przede wszystkim z faktu, że posiadają one wbudowany akumulator. Dodatkowo są one bardzo wygodne i funkcjonalne - przede wszystkim ze względu na mały kompaktowy rozmiar oraz niewielką wagę. Dzięki temu są bardzo łatwe w przenoszeniu oraz transporcie.

Drukarka mobilna -  na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Drukarki przenośne są grupowane ze względu na najważniejsze parametry oraz funkcjonalność.  Dokładna analiza specyfiki produktu pozwala na najbardziej optymalny wybór odpowiedniego dla nas urządzenia.

TECHNOLOGIA WYDRUKU

Jest to jeden z najważniejszych parametrów w drukarce.  Na rynku dostępne są między innymi:

  •  Druk przenośna Atramentowa -  w wyposażona w pojemnik z tuszem;  charakteryzuje się stosunkowo niską ceną oraz przeciętną jakością wydruku.  Wydruk dokumentów odbywa się raczej wolno.
  •  Druk przenośna termiczna -  w swoim działaniu wykorzystuje papier termiczny,  który jest zapełniony przez matryce igieł pod bardzo wysoką temperaturą.
  • Drukarka przenośna termiczno-atramentowa - Jest to produkt który stanowi połączenia dwóch wcześniejszych typów drukarek.
  • Drukarka przenośna laserowa - Druk odbywa się za pomocą nowoczesnego laserów.

WIELKOŚĆ I WAGA

Na rynku dostępne są zarówno drukarki przenośne małe,  jak i te zbliżone do normalnych rozmiarów.  W zależności od rozmiaru różni się także waga drukarki -  na rynku dostępne są drukarki o wadze jednego kilograma lub nieco cięższe.

Sprawdź również: Wady i zalety drukarki laserowej

Drukarka do laptopa

MAKSYMALNY FORMAT

Najbardziej popularne są drukarki przenośne A4, A także drukarki 10x15 (przydatne do wydruku zdjęć) oraz drukarki do etykiet - wykorzystywane przede wszystkim przez sprzedawców i przedstawicieli handlowych.

SZYBKOŚĆ WYDRUKU

Im drukarka szybciej pracuje  czym zdecydowanie lepiej - szczególnie, jeśli dana osoba  musi drukować wiele dokumentów w stosunkowo krótkim czasie.

ROZDZIELCZOŚĆ

Na rynku są zarówno urządzenia drukujące w rozdzielczości 203 dip, jak i drukarki bardziej funkcjonalne, które charakteryzują się rozdzielczością 600x600 czy nawet  4800x1200 dip.

INTERFEJS

Najbardziej popularne drukarki  to te, które umożliwiają połączenie się z urządzeniem na którym znajduje się plik wydruku za pomocą portu USB, poprzez Bluetooth oraz za pomocą sieci Wi-Fi.

AKUMULATOR

Bardzo ważny aspekt, który pozwala  określić czas optymalnego użytkowania drukarki.  Bardzo korzystne są dodatkowe akumulatory, które można swobodnie wymieniać, co przedłuża okres używalności drukarki.

FUNKCJE DODATKOWE

Droższe modele drukarek przenośnych posiadają szereg dodatkowych funkcji -  na przykład czytnik pamięci, wbudowany ekran czy wskaźnik naładowania akumulatora

Share :

Może Cię zainteresować

Drukarka przenośna

Drukarki mobilne są powszechnie wykorzystywane przez handlowców. Dzięki niewielkim wymiarom i wbudowanym...