• 14 lipca 2024

Drukarka laserowa do 700 złotych

Parametry drukarki

W domu drukarka prawdopodobnie jest jednym z najważniejszych elementów naszego zestawu komputerowego. Ci którzy jeszcze jej nie mają,a chcą taką zakupić zawsze zadają sobie pytanie: Ja jaki typ się zdecydować? Gdy masz zamiar drukować często lub rzadko, ale w dużych nakładach to najlepszą opcją będzie drukarka laserowa. Ona zapewni ci najlepszą jakość w stosunku do czasu. Dodatkowo jej zaletą jest możliwość zostawienia jej na jakiś czas bezczynnej, co w przypadku drukarki atramentowej może spowodować wyschnięcie tuszy,a to są niepotrzebne koszty.

Wielu zapyta dlaczego nie mówimy o wyschnięciu w przypadku drukarek laserowych. Jest tak ponieważ używają one do drukowania diod LED lub światła lasera, a nie tuszy. 

Jak wybrać drukarkę? 

Pierwszym kryterium jest to czy nasza drukarka ma drukować tylko w czerni i bieli czy kolorowo. Jeśli wiemy, że nam wystarczy ta pierwsza opcja to nasz wybór powinien być skierowany na urządzenia monochromatyzne, które są zawsze tańsze zarówno w przy zakupie jak i eksploatacji. 

Bardzo ważne jest by zwrócić uwagę na koszt i wydajność tonera do drukarki. Drukarki monochromatyczne mają tylko jeden taki toner, a w przypadku drukarek kolorowych są to już aż 4ry sztuki ( tonery CMYK). Większość egzemplarzy na szczęście zezwala na wymianę tonerów pojedynczo co jest dużą zaletą. W przypadku gdy planujemy drukować naprawdę dużo warto zwrócić uwagę także na to ile kartek maksymalnie zmieścimy w podajniku oraz jak szybki będzie wydruk.

Wydajna drukarka laserowa

Zakupy drukarki monochromatycznej

Gdy nasz budżet wynosi 250 złotych to już możemy pozwolić sobie na zakup drukarki, która będzie drukować w czerni i bieli. Królem tego przedziału jest Xerox Phaser 3020, który dodatkowo jest wyposażony w moduł Wi-Fi.

Gdy nasz budżet waha się między 250, a 500 złotych to mamy do wyboru drukarki dwóch firm. Pierwszą jest HP P1102W oraz drukarka samsunga oferująca świetny stosunek jakości do ceny Samsung SL-M2022W.

Gdy jesteśmy gotowi wydać do 700 złotych możemy wybrać sprzęt wyposażony w złącze Ethernet i wygodny automatyczny druk dwustronny, który jest nieoceniony zwłaszcza gdy drukujemy dokumenty. W tym przedziale dobrym wyborem jest drukarka firmy Brother, a konkretnie HL-L2365DW cechująca się wytrzymałością oraz niskimi kosztami wykorzystania. 

Jeśli zaś chcemy nabyć drukarkę kolorową musimy liczyć się już z wydatkiem ponad 400 zł. Jeśli nasz budżet oscyluje w granicach 500 złotych to dobrym rozwiązaniem będą drukarki Samsung lub OKI, z których polecamy model C301DN. Jednak ciężko będzie znaleźć w takim budżecie urządzenie posiadające moduł Wi-Fi. Gdy nasz budżet to już 700 złotych mamy więcej możliwości bowiem wybierać możemy już między czterema firmami: OKI, HP, Brother i Samsung. Jednak należy zwrócić uwagę że w takiej kwocie nie możemy liczyć na to, że nasze urządzenie będzie mieć druk dwustronny.

Warto przed zakupem zrobić rachunek oszacowując ile drukujemy miesięcznie,a następnie sprawdzić jaki jest koszt materiałów eksploatacyjnych i wtedy dopiero dobrać drukarkę. 

Share :

Może Cię zainteresować