• 14 lipca 2024

Drukarka przenośna

Mobilna drukarka

Drukarki mobilne są powszechnie wykorzystywane przez handlowców. Dzięki niewielkim wymiarom i wbudowanym akumulatorze można je schować nawet do plecaka, aby w razie potrzeby szybko wydrukować potrzebny dokument. Podstawową zaletą takich drukarek jest mobilność.

Drukarka przenośna A4

Zdecydowana większość drukarek przenośnych drukuje w formacie A4. Warto postawić w tym przypadku na model, który jest odporny na wstrząsy. W tym formacie drukują także drukarki fotograficzne, ale raczej stosuje się tutaj format 10 na 15.

Co ciekawe polski rynek drukarek mobilnych wcale nie jest zdominowany przez modele atramentowe. Drukarki laserowe tego rodzaju posiadają najczęściej akumulator. Dzięki temu można je wykorzystać w dowolnym miejscu bez gniazdka elektrycznego.

Drukarka przenośna Wi-Fi

Drukarki przenośne wykorzystywać można również w domu. Dlatego dobrze, jeśli posiadają one możliwość podłączenia do sieci Wi-Fi. Wówczas druk bezprzewodowy nie będzie większym problemem. Osoby, które robią zdjęcia i chcą je wydrukować, mogą skorzystać z sieci lub wejścia na kartę pamięci czy portu USB.

Do mini drukarek zalicza się urządzenia kolorowe i monochromatyczne. Gdy kluczowe znaczenie ma jakość wydruku warto zwrócić na to jaką rozdzielczość ma dane urządzenie oraz ile kosztują oryginalne tusze. Bardzo często drukarki najlepiej współpracują z tonerami jej producenta. W przypadku stosowania zamienników efekty są o wiele gorsze. Warto to sprawdzić przed zakupem, zwłaszcza gdy na co dzień drukuje się ważne dokumenty.

Wydajna drukarka przenośna HP

Drukarka przenośna Bluetooth

Zdecydowana większość drukarek mobilnych łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth. Wówczas drukować można bez kabla. Bardzo przydatną funkcją jest natomiast automatyczne wyłączanie drukarki, gdy nie jest ona używana przez długi czas. Wówczas bateria jest oszczędzana. Drukarka przez Bluetooth może łączyć się również ze smartfonem.

Drukarka przenośna cena

Drukarki przenośne są droższe niż te stacjonarne, a przy okazji w sklepach wciąż nie ma ich zbyt dużo. Drukarka przenośna z akumulatorem kosztuje nawet 1000 złotych. Na jednym ładowaniu wydrukować można około 500 stron. Warto też sprawdzić ile dane urządzenie waży i czy mieści się w torbie.

Jeśli kluczowe znaczenie mają rozmiary drukarki, warto postawić na model termiczny. Są to urządzenia drogie, ale za to naprawdę niewielkie. Ważą mniej niż 500 gramów, a działają w zasadzie tak samo jak drukarki w sklepach. Minusem tego rozwiązania jest wysoki koszt papieru i szybkie blaknięcie wydruków.

Podsumowanie

Drukarki przenośne są nieocenione wówczas, gdy trzeba coś wydrukować, a nie wiadomo czy klient posiada własną drukarkę. Niektóre urządzenia ważą kilkaset gramów.  Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce popularność takich urządzeń spadnie. Coraz więcej dokumentów wysyła się bowiem automatycznie w formie PDF. Na razie jednak rynek drukarek mobilnych ma się dobrze. Dlatego też ceny urządzeń tego rodzaju są jak na razie bardzo wysokie, podobnie jak koszty związane z eksploatacją i drukiem.

Share :

Może Cię zainteresować