• 21 lutego 2024

Drukarka termiczna

Drukowanie etykiet

Urządzenie to jest szeroko stosowane zwłaszcza przy produkcji etykiet. W związku z tym, elementarnym miejscem ich eksploatacji są firmy i różnego rodzaju instytucje. Drukarki termiczne cechują indywidualne właściwości, dlatego przed dokonaniem zakupu, warto zwrócić na nie uwagę.

Główne parametry drukarki termicznej

Drukarka termiczna umożliwia drukowanie etykiet w odcieniach bieli i czerni. Do produkcji kolorowych etykiet należy zastosować drukarki termotransferowej z zastosowaniem taśmy barwiącej. Istotny w tym przypadku jest rozmiar etykiet. Każdą drukarkę cechują odmienne możliwości w tym aspekcie, więc jest to kluczowe. Przed inwestycją w drukarkę oszacuj odpowiednio rozmiar etykiet, które masz zamiar drukować.

Banalnie to zabrzmi, ale w przypadku tych urządzeń (jak i większości innych) kluczowa jest jakość wykonania i wydajność, a ponadto stosunek tej jakości do ceny. Parametry są ze sobą relatywnie powiązane, ponieważ wysoka jakość pozwala na dłuższą eksploatację urządzenia, a wydajność przekłada się na ilość wydruków. Aby wydać werdykt ws. jakości wybranego urządzenia, należy sprawdzić je bezpośrednio w sklepie albo skorzystać ze specjalistycznych for internetowych.

Wyższa wydajność oferowana przez kolorową drukarkę termiczną jest niezwykle ważna, ale zalecamy z dystansem podchodzić do deklarowanej przez producenta wartości. Sprzedawcy raczej nie pozwolą na swobodne przetestowanie urządzenia, dlatego powinniśmy sugerować się fachowymi testami i opiniami innych użytkowników w internecie. Jeżeli wydajność albo jakość wykonania Cię nie zadowala — poszukaj innego modelu.

Rozdzielczość drukarki jest określona parametrem punktowym — ile drukarka jest w stanie zadrukować na powierzchni jednego cala. W przypadku drukarek termicznych wartość jest raczej niska co bezpośrednio wpływa na jakość wydruku.

Produkcja etykiet

W zestawie z każdą drukarką powinno znaleźć się okablowanie i oprogramowanie. Możemy za jego pośrednictwem sprawować kontrolę nad wszystkimi ustawieniami drukarki. Powinniśmy sprawdzić, czy oferowane sterowniki znajdują się w zestawie, a także, czy jest dla nas intuicyjny. Jest to niezwykle ważne, jeżeli planujemy wydruk dużej ilości etykiet. Drukarka właściwie zaprogramowana zapamięta zapisane ustawienia, dzięki czemu zyskamy mnóstwo czasu.

Do czego wykorzystywane są drukarki termiczne?

Drukarki termiczne w związku z niską trwałością wydruków są wykorzystywane do tworzenia etykiet o krótkim czasie przydatności. Chodzi tutaj w szczególności o etykiety, które znajdują się na produktach spożywczych. Powiążemy je ze ściśle określonym terminem ważności, dlatego użyta etykieta nie musi cechować się trwałością.

Drukarka termiczna zda egzamin w momencie drukowania paragonów. Jak wiadomo, dokumenty te mają tendencję do szybkiego blaknięcia, a informacje stają się nieczytelne. Dzieje się tak z powodu użycia do ich wydruku drukarek termicznych. 

Drukarki termiczne do urządzenia, które pozwolą na szybki wydruk potrzebnych etykiet. Ich budowa oraz użyte materiały pozwalają na drukowanie wyłącznie w odcieniach czerni i bieli. Przed zakupem sprawdź dokładnie parametry, a zwłaszcza rozdzielczość, jaką się charakteryzuje, wszak wpłynie to bezpośrednio na odczucia w trakcie eksploatacji urządzenia.

Share :

Może Cię zainteresować

Drukarki igłowe na zawsze!

Pomimo tego, że drukarki laserowe z biegiem lat stały się przystępne cenowo, nie wyprą z rynku drukarek...

Jak wybrać drukarkę etykiet?

Drukarka etykiet niekiedy okazuje się być bardzo przydatna. Dzięki niej można szybko wydrukować etykiety z...